מדריך: איך לבחור טבעת אירוסין מתאימה?

טבעת אירוסין זהב לבןרוצים להציע נישואים לבת/בן הזוג? זה הזמן להצטייד בטבעת אירוסין מתאימה, כזו שתשמח את החצי השני וגם תמחיש להם עד כמה אתם אוהבים אותם.
 
בחנויות השונות ניתן למצוא מבחר רחב מאוד של טבעות אירוסין, שחלקן וודאי יתאימו יותר, בעוד שאחרות פחות. אז איך בכל זאת בוחרים מתוך השפע הזה את האחת, המתאימה? הנה כמה טיפים שיעזרו לך בבחירה.
 

הטעם האישי

כמו שיש לא מעט שמלות כלה מרהיבות מהן ניתן לבחור לכבוד היום הגדול, כך גם מספר טבעות האירוסין המוצעות כיום הוא רב. אם אתם מתלבטים באיזו טבעת לבחור, נסו להגדיר את טעמם האישי של בחירי לבכם: האם הם אוהבים תכשיטים צנועים ופשוטים בעיצובם, או שמא הם מעדיפים דווקא את התכשיטים הנוצצים, הבולטים לעין?
 
קחו בחשבון גם את התכשיטים שהם עונדים כיום, אם יש כאלה. זה יעזור לכם גם לבחון נכון יותר את האפשרויות, וגם לזהות את טעמם האישי בצורה מוצלחת יותר.
 

הסגנון

אם אהובת לבך הייתה בוחנת שמלות כלה כיום, באיזו שמלה היא הייתה בוחרת? שמלה לבנה או כזו שכוללת אלמנטים מסוגננים שונים? שמלה פשוטה בעיצובה, או אולי כזו שמושכת לא מעט תשומת לב?
 
סגנון העיצוב הוא פרמטר נוסף, שחשוב להתייחס אליו. כמו שמלות הכלה, כך גם טבעות אירוסין מגיעות בסגנונות שונים. ישנן טבעות אירוסין קלאסיות ועדינות מאוד, הכוללות יהלום שנמצא ממש במרכזן (טבעות סוליטר) - וישנן טבעות אירוסין בעלות מראה ייחודי ואמירה אישית. אלו האחרונות מושכות לא מעט תשומת לב, לפחות כמו שמלות הכלה המסוגננות.
 

מבנה האצבעות

לכל אחד ואחת יש מבנה אצבעות אחר. בבואכם לבחון את טבעות האירוסין השונות המוצעות בחנויות, התייחסו למבנה האצבעות של בני/בנות הזוג. האם יש להם אצבעות קצרות ודקות? האם הן שמנמנות? האם אצבעותיהם ארוכות?
 
לאצבעות קצרות ושמנמנות תתאים לרוב טבעת אירוסין דקה. לאצבעות ארוכות ודקות, טבעת אירוסין רחבה יכולה להיות התשובה. נסו לצלם את אצבעותיהם מבלי שישימו לב, או קחו איתכם לחנות אחת מהטבעות הקיימות שלהם, כדי לדעת מהי מידת האצבע המדויקת.
 

בחירה נכונה של יהלום

טבעת אירוסין עם יהלום אמיתי יכולה להתאים לכל אחת ואחד, וגם היא מגיעה בסגנונות שונים ומצריכה התייחסות מיוחדת. אם אתם בוחנים טבעות יהלום, כדאי לכם להתייחס למספר פרמטרים לפני הרכישה:
 

ניקיון היהלום הוא אחד הפרמטרים החשובים. יהלום נקי וצח הוא יהלום בעל ערך גבוה יותר.
צבע היהלום הוא פרמטר נוסף, שגם אליו כדאי להתייחס. יהלום צלול, חסר צבע, הוא יהלום איכותי ויקר יותר.
חיתוך היהלום חשוב לא פחות. יהלום מלוטש בעל פרופורציות גימור וליטוש גבוהות, הוא בדיוק מה שאתם צריכים. מדובר ביהלום איכותי הרבה יותר ובעל ערך גבוה.

 
 

המחיר

את טבעות האירוסין המשובצות ביהלום, אפשר למצוא בטווח מחירים רחב מאוד. לפני שאתם יוצאים למשימת החיפוש, חשוב שתגדירו מראש מהו התקציב שלכם: מהו הסכום שאותו אתם יכולים להקדיש לטובת הרכישה?
 
כך תוכלו להתמקד בחיפוש בלי לבזבז זמן על טבעות יקרות מדי, שאינן רלוונטיות לתקציב. בכל מקרה, כדאי לערוך סקר שוק מקדים ולבחון את העלויות השונות, תוך השוואה בין כמה טבעות אירוסין, העומדות בכל הקריטריונים שהצבתם לעצמכם מראש.
 
 
עדיין לא בטוחים? קבלו ייעוץ מקצועי בכל אחד מסניפי הבורסה לתכשיטים.