מתנות ליום נישואין - רעיונות מדליקים ומקוריים

יום נישואין מציין את מספר השנים שבני הזוג נשואים, ונהוג לחגוג את האירוע בדיוק בתאריך בו נערכה החתונה. על פי המסורת בעולם המערבי מקובל להעניק מתנות זה לזו, כאשר גם קרובים וחברים מעניקים מתנה מקורית בחגיגה הנערכת ליום הנישואין. ישנם ימי נישואין הנחשבים לחשובים יותר, לדוגמה 5 שנות נישואין, 10 שנות נישואין, חתונת הכסף (25 שנות נישואין) וחתונה הזהב (50 שנות נישואין).
 
מסתבר שבמדינות שונות יש כללים ברורים ושונים לחגיגת ימי נישואין. כך לדוגמה ביום השנה החמישי לנישואין נהוג להעניק מתנות מעץ, ביום השנה ה-20 מעניקים מתנות מפורצלן, ביום השנה ה-40 מעניקים מתנה עם אבן אודם וכדומה. אם אתם עומדים לחגוג בקרוב יום נישואין, או שאתם מחפשים מתנה מקורית ומדליקה ליום נישואין של ההורים או זוג חברים - כדאי לכם להזמין מארז מהודר ויוקרתי לגבר או לאישה, תכשיטים משובצים באבני חן ויהלומים או מתנות מקוריות אחרות.
 
מארז יוקרתי בעיצוב אישי
המנהג להעניק מתנות ליום הנישואין החל בגרמניה כבר בימי הביניים. בתקופה זו היה נהוג להעניק לאישה החוגגת 25 שנות נישואין זר העשוי מכסף. הזר ניתן לה על ידי שכניה וחבריה הקרובים. לרגל 50 שנות נישואין קיבלה האישה זר מזהב, וכך למעשה השתרש הנוהג של חתונות הכסף והזהב. עם השנים הרחיבו את רשימת הסמלים הנהוגים בכל שנת נישואין: בעבר היה נהוג להעניק תכשיט משובץ ביהלומים ביום השנה ה-70 לנישואים, ואילו כיום מקובל לתת את היהלום ביום השנה ה-60.

גם בעולם המודרני בו אנו חיים ממשיכים את המסורת של הענקת מתנות ליום נישואין. בני הזוג קונים מתנה מקורית לחצי השני שלהם, והם לרוב זוכים לקבל גם מתנות מבני המשפחה ומחברים המשתתפים במסיבה לציון האירוע. כאשר מחפשים מתנות מקוריות ליום נישואים כדאי להתמקד במארזי היוקרה המעוצבים אותם ניתן להזמין באופן מקוון, ללא צורך להסתובב שעות ארוכות בקניונים ובלי לקום מהספה הנוחה בבית.
 
יש מגוון עצום של מארזי מתנה מהודרים ומעוצבים המתאימים כשי ליום נישואין. למשל מארז יוקרתי לגבר הכולל בקבוק וודקה ממותג מוכר, שייקר להכנת קוקטיילים, סיגר איכותי באריזה יוקרתית, מקרונים בצורת לבבות ופריטים מדליקים נוספים. לאישה אפשר להעניק מארז מתנה יוקרתי הכולל שמפניה מעולה עם כוס מעוצבת, מארז מקרונים בצבעי פסטל, קאפקייקס איכותיים, חפיסת שוקולד והפתעות נוספות. ניתן להעניק גם מארז יוקרתי הכולל מבחר עוגיות ודברי מתיקה, יחד עם שמפניה ומתנות נוספות שמחממות את הלב. מיותר לציין כי כל המארזים מגיעים באריזה מקורית ומדליקה, עם כרטיס ברכה עליו ניתן להוסיף ברכה אישית.
 
תכשיטים ליום נישואין
כדי לשמח את הבעל ו/או את האישה, אין כמו תכשיטים משובצים ביהלומים ובאבני חן, בעיקר לימי נישואין מיוחדים כמו 10 שנים, 25 שנה וכן הלאה. אפשר לרכוש טבעת מהודרת ומשובצת ביהלום אחד או יותר, וזוגות יכולים לרכוש טבעות עם חריטה של שמות בני הזוג כסמל לנצחיות ולאהבה. כמו כן, אפשר להעניק לזוג החוגג יום נישואים תכשיטים יוקרתיים כגון צמיד יהלום, תליונים, עגילים, שעונים משובצים באבני חן וכדומה.
 
לרעיונות נוספים למתנות יום נישואין לחצו כאן!