היהלום היקר ביותר בעולם נמכר ב-57.5 מיליון דולר

היהלום הכחול Oppenheimer Blue - אחד מהיהלומים הצבעוניים הגדולים ביותר שהוצע למכירה פומבית, במשקל 14.62 קאראט - שבר שיא עולם בשנת 2016, כאשר נמכר במחיר הגבוה ביותר של 57.5 מיליון דולר (כולל עמלה ומכסים).
 
מדובר ביהלום צבעוני "פנסי קולור" בצורת ריבוע, שההערכה הגבוהה ביותר לשוויו עמדה על סך של 46.1 מיליון דולר. לאחר שנמכר במחיר גבוה הרבה יותר, הצליח לנצח גם את אבן החן Blue Moon of Josephine במשקל 12.03 קאראט, שנמכרה במחיר שיא של 48.4 מיליון דולר בנובמבר 2015.
 
המכירה שודרה בשידור חי באינטרנט, התנהלה באיטיות מייגעת בבית Christie’s, ונמשכה 30 דקות עם הפסקות ארוכות, שתיקות רועמות, צחוק עצבני ומחיאות כף כל אימת שנחצה עוד סף של מיליון פרנקים. כל הצעה, נמוכה או גבוהה, התקבלה על ידי בית המכירות.
 
היהלום עצמו מקובע בתוך טבעת פלטינה, וסביב כל צדדיו יהלומים בצורת טרפז. דרגת הניקיון של יהלום אופנהיימר - VVS1 - היא נקודה אחת מתחת להגדרה "חסר כל פגם פנימי". בעליו הקודמים של היהלום היה סר פיליפ אופנהיימר, אחד מבני המשפחה ששלטה בחברת הכרייה הבינלאומית De Beers. ברשותו של אופנהיימר אוסף יהלומים מרשים, שיהלום אופנהיימר הכחול היה חלק ממנו עד לפני כשנה, כאמור, טרם מכירתו.

Image: wikimedia