היהלום שבכתר: יהלומים היסטוריים יקרים

אומרים שלא כל הנוצץ הוא זהב; אך ככל שזה נוגע לאבני יהלומים, מדובר בליגה אחרת לגמרי. המינרל המדהים והנדיר הזה, המתפתח לאיטו בבטן האדמה (וכשאנחנו אומרים לאיטו, אנחנו מתכוונים לקצב של מיליוני עד מיליארדי שנים), הוא סמל היוקרה האולטימטיבי. קשה להאמין כי יש מישהו בעולם הזה, שיסכים לוותר על מפגש אקראי עם 24 קראט. הרי בסופו של דבר, מדובר ב"חברים יקרים" במיוחד.
 
כמה יקרים אתם שואלים?
 
על מנת לנסות ולאמוד את התשובה שלנו, ריכזנו עבורכם דוגמאות ל-6 אבני יהלומים יקרות במיוחד, שיעשו לכם חשק לחפש יהלומים ולהציע להם חברות נצחית.


שוויש - טבעת יהלום משובצת יהלומים: רק 70 מיליון דולרים
חברת התכשיטים השוויצרית שוויש (Shawish), ייצרה את אחת מטבעות היהלומים היוקרתיות ביותר בעולם. הטבעת שוקלת 150 קראט והיא הראשונה בעולם שהוכנה כולה מיהלומים.
צפו בסרטון התדמית המרהיב של שוויש >>>
 
הכוכב הוורוד: עכשיו במבצע, רק 83 מיליון דולרים
יהלום הכוכב הוורוד (Pink Star Diamond), הוא היהלום המלוטש בצבע ורוד עז הגדול ביותר בעולם שאין בו כל פגם. הכוכב הוורוד שוקל 59.6 קראט, והוא נמכר ליהלומן ניו יורקי בשם אייזק וולף.
צפו בסרטון התדמית של הכוכב הוורוד >>>
 
יהלום המאה בדיל המאה: רק 100 מיליון דולרים
יהלום זה הוא השלישי בגודלו בעולם, והוא נכרה על ידי חברת דה בירס במכרה פרימייר שבדרום אפריקה. משקלו הוא 273.85 קראט, בעל 247 פסטות ושניהם יהלומים נפרדים ללא פגמים בליטוש כלל. צבעו מוגדר כצבע D ובהירותו (זו הפנימית וזו החיצונית) היא מושלמת.
 
יהלום התקווה: מחיר חבר מועדון של 350 מיליון דולרים
יהלום התקווה הוא יהלום נדיר בצבע כחול והוא שוקל 45.52 קראט. באירופה הוא נכרה עד למשקל של 65.50 קראט. אלמנתו של אדוארד מקלין, מקים עיתון ה"וושינגטון פוסט" המנוח, רכשה את היהלום בשנת 1911. כשהיא נפטרה, היהלום נמכר פעם נוספת בשנת 1949 ליהלומן מפורסם מניו-יורק בשם הארי ווינסטון. בשנת 1958, החליט הארי למסור את היהלום למוזיאון סמיתסוניאן הממוקם בוושינגטון, ושם הוא נמצא בתצוגה עד עצם היום הזה.
 
יהלום קולינן: מתאים לכל כיס עם 400 מיליון דולרים
יהלום הקולינן הוא יהלום הגלם הגדול ביותר שנמצא אי פעם בעולם. הוא התגלה בשנת 1905 באפריקה. משקלו של יהלום הקולינן הוא 3106 קראט (621 גרם), ולמעשה הוא מורכב משני יהלומים מלוטשים גדולים. האחד נמצא בראש השרביט של המלוכה הבריטית; השני שייך אף הוא לתכשיטי הכתר של בית המלוכה הבריטי.
 
כוכב המילניום - המחיר: Priceless
כוכב המיליניום, השייך לאוסף תכשיטי דה בירס, נכרה בשנת 1990 בזאיר שבאפריקה. משקלו בצורתו הגולמית היה 777 קראט. הוא נחשב ליהלום הגלם ברמת איכות אבן חן השישית ברמתה בעולם. כמו כן, הוא גם היהלום השני בכל העולם שקיבל דירוג צבע D בליטוש אגס. פרט לכוכב המילניום, אין יהלום בעולם המדורג כחסר פגמים מבפנים ומבחוץ. לאחר ליטושו, משקלו של כוכב המילניום מגיע ל-203.04 קראט.
 
 
תכשיטי היהלומים של רשת הבורסה לתכשיטים לא עולים מיליוני דולרים.
נשמח לעזור לכם למצוא את תכשיט היהלומים המתאים לכם, במחיר המתאים.