תכשיטים כהשקעה

אנחנו רגילים לראות בתכשיטי יהלומים קישוט יוקרתי או כמתנה יקרת ערך. לא רבים מאתנו מודעים לכך שפעמים רבות, בחירה נכונה של תכשיט תהפוך אותו להשקעה כלכלית כדאית. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על תכשיטים כהשקעה.
 
עיצוב שתמיד נראה באופנה
רובנו קונים תכשיטי יהלומים לעצמנו או כמתנה יקרת ערך לאהובינו. לכן, כמובן שלא ננטרל את העדפותינו האסתטיות בבחירת התכשיט, אבל בכל זאת, על מנת להביא לשמירה על ערך התכשיט, יש לתת את הדעת לכמה דברים. ראשית - חשוב לנסות ולהבין האם העיצוב של התכשיט הוא מודרני בלבד או כזה שיכול להיות רלוונטי תמיד?
 
האבחנה אינה פשוטה, ולכן לפעמים כדאי "ללכת על בטוח" ולבחור בעיצובים קלאסיים שדומים להם יכולנו לראות גם לפני 30 ו- 40 שנה. זאת משום שעיצובים חדשים מדי עלולים להיראות מיושנים תוך זמן קצר, מכיוון שלרוב הם תלויי אופנה וטרנדים משתנים חדשות לבקרים. נקודה נוספת היא עמידות התכשיט לאורך זמן - מאחר שאנו מעוניינים בתכשיט שיאריך ימים, גם תוך כדי שימוש, טוב נעשה אם נבחר בעיצוב שנראה מסיבי יחסית, ללא פיתוחים עדינים מדי.

השקעה בתכשיטים

 
יהלומים הם לנצח. וגם זהב
מחירי הזהב, כמו כל מתכת יקרה או מדד כלכלי, יודעים עליות ומורדות, אך קשה למצוא חומר אחר שלאורך אלפי שנות קיומן של תרבויות אנושיות זכה כמותה להערכה או אף הערצה. אם לפני 50 שנה, גרם של זהב עלה כ- 5$, הרי שמחירו היום כ- 40$. יעלה או יירד, כנראה שזהב תמיד יישאר מתכת יקרה יחסית ולהבדיל ממניות של חברה מסוימת, אין הרבה סיכוי למחיקת ערך טוטאלית.
 
לגבי היהלומים - כידוע, הם עסק די יקר. אלה מבינינו המסוגלים לרכוש יהלומים יקרים כהשקעה, יודעים את רזי הגמולוגיה או לכל הפחות את הנחוץ לצורך ביצוע מסחר. לנו, ל"פשוטי העם", כדאי לרכוש את היהלומים שלנו מגורמים ידועים שניתן לסמוך עליהם, ולקבל את אישורי הקנייה וכל תיעוד אפשרי אחר לאבנים המשובצות בתכשיט.
 
ליהנות כל הדרך אל הבנק
דיברנו על השקעה והתמקדנו בנושאים הקרים והטכניים - אבל מה עם קצת הנאה? להבדיל מתיק ניירות ערך, כשאנחנו משקיעים בתכשיטים, אנחנו יכולים ליהנות מההשקעה שלנו מדי יום ולאורך ימים רבים ללא עלויות מתווספות.

איזו השקעה נוספת מאפשרת לנו את זה? אין הרבה כאלה, ולכן השקעה בתכשיטים הופכת לאפיק נוח וסולידי מאוד.